Plenerowe klimaty

aktualności z realizacji osiedla 

Uwaga!!! Postęp prac budowlanych realizacji przedsięwzięcia budowlanego Plenerowe klimaty można śledzić w

<<< Fotokronice osiedla Plenerowe klimaty

2019.06.14 - na budowie nowych mieszkań w Pruszczu Gdańskim Cieplewie, rozprowadzono instalacje elektryczne, grzewcze ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz wykonano tynkowania we wszystkich mieszkaniach budynków przy Plenerowej 14 i 16. Jednocześnie prowadzone są prace ociepleniowe i elewacyjne w budynku 16. Proces sprzedaży jest praktycznie ukończony.

2019.05.21 - przez ostatnie 3 miesiące wylaliśmy ostatnie płyty stropowe oraz zamontowaliśmy całą stolarkę okienną w budynkach 14 i 16, zamontowaliśmy instalacje elektryczne i hydrauliczne w mieszkaniach, a także wytynkowaliśmy ściany w nowych mieszkaniach na parterze i I piętrze. W budynku 14 na parterze i I piętrze wylaliśmy wylewki w mieszkaniach. Cieśle wybudowali drewniane konstrukcje dachowe w obu budynkach. Dekarze położyli pokrycie dachowe na budynku 16 i teraz przystępują do krycia budynku 14.

2019.02.11 - po zimowej przerwie technologicznej, wraz ze wzrostem temperatur, wznowiliśmy prace na budowie nowych mieszkań w Pruszczu Gdańskim Cieplewie przy ul. Plenerowej 14 i 16. Proces sprzedaży zmierza ku końcowi.

2018.12.04 - odebraliśmy Pozwolenie na użytkowanie budynków 10 i 12 umożliwiając zgodne z harmonogramem wydanie nowych mieszkań nabywcom. Życzymy udanych aranżacji.

2018.10.08 - ekipa murarska muruje ściany nośne mieszkań parterowych w budynkach 14 i 16, czyli ostatnim zadaniu budowy przedsięwzięcia deweloperskiego Plenerowe klimaty. Cele z harmonogramu są ambitne, zobaczymy na ile pozwoli pogoda.

2018.08.17 - ukończyliśmy prace zewnętrzne w budynkach 10 i 12, pozostały prace wewnętrzne głównie na klatkach schodowych. Aura jest sprzyjająca, co staramy się skrzętnie wykorzystywać. Oczekujemy na dostawę stolarki drzwiowej do mieszkań.

2018.08.10 - w maju wykonaliśmy palowanie gruntu pod budynki przy Plenerowej 14 i 16, czyli IV zadania budowy osiedla Plenerowe klimaty. Obecnie przystępujemy do systematycznych prac budowlanych przy realizacji tegoż ostatniego zadania.

2018.05.04 - nowe mieszkania w Pruszczu Gdańskim Cieplewie zadanie III sprawnie są realizowane w związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Wylano strop nad ostatnią poddaszową kondygnacją, wyprowadzono ściany nośne szczytowe i przystąpiono do robót ciesielskich. Jutro fachowcy będą kończyć ustawianie szkieletu konstrukcji dachowej z krokwi nad oboma budynkami nr 10 i 12.

2018.04.11 - rozpoczęliśmy przenoszenie prawa własności na nabywców nowych mieszkań w budynkach 6 i 8, czyli drugim zadaniu budowy osiedla Plenerowe klimaty w Cieplewie gm. Pruszcz Gdański. Od dziś istniejąca Wspólnota Mieszkaniowa Plenerowe klimaty powiększa się o kolejnych członków.

2018.04.04 - dziś uzyskaliśmy ostatnie wymagane prawem dokumenty do przenoszenia prawa własności nowych mieszkań aktami notarialnymi na nowych nabywców lokali zadania II. To zwieńczenie procesu inwestycyjnego po którym nowi właściciele staną się członkami Wspólnoty mieszkaniowej Plenerowe klimaty z prawem głosowania uchwał.

2018.03.15 - rozpoczęliśmy proces wydawania lokali mieszkalnych nowym nabywcom, cieszymy się z ukończenia kolejnego  zadania. Po okresie ciężkiej i wytężonej pracy firm budowlano-montażowych zorganizowanych w procesie inwestycyjnym przez dewelopera pałeczkę przejmują przyszli właściciele i teraz to oni będą kontynuować prace budowlano wykończeniowe w swoich nowych mieszkaniach. Zdajemy sobie sprawę, że nie  jest to proste, wymaga wiedzy, czasu i zaangażowania, ale z doświadczenia wiemy, że jesteście Państwo prędzej czy później skazani na sukces. Życzymy wymarzonych aranżacji.

2018.02.23 - po zimowej przerwie przygotowujemy się do wznowienia budowy III etapu osiedla Plenerowe klimaty. Zdemontowaliśmy szalunek pod stropem nad kondygnacją parterową oraz wstawiliśmy kilkadziesiąt palet pustaków do murowania ścian I piętra budynków 10 i 12 na naszym osiedlu. Sprzedaż III etapu osiągnęła półmetek co oznacza, że połowa mieszkań jest już zarezerwowana. Zapraszamy kolejnych klientów.

2017.12.28 - dziś zostały uruchomione obie kotłownie w budynkach 6 i 8 oraz nastąpiło uruchomienie instalcji grzewczej w nowych mieszkaniach obu budynków. Dzięki temu będziemy mogli bezpiecznie prowadzić prace wykończeniowe na klatkach schodowych niezależnie od temperatur na zewnątrz. Także dziś rozpoczęto montaż drzwi wejściowych wewnątrzklatkowych do nowych mieszkań.

2017.12.16 - rywalizacja o publiczną dopłatę do nabycia pierwszego lokalu mieszkalnego w programie MDM osiągnęły szczytowy punkt, a sytuacja zmieniła się diametralnie. Wbrew zapowiedziom niektóre banki już zakończyły przyjmowanie wniosków o kredyty z dopłatą z programu MDM, część jeszcze prowadzi przyjmowanie wniosków do końca roku, a po nowym roku zdaje się, że żaden bank nie będzie  przyjmował wniosków o kredyt z dopłatą na zakup mieszkań - ponieważ jest ich już tak dużo. Zainteresowanych zapraszamy - warto spróbować, ale działać trzeba błyskawicznie zostało 8 dni roboczych. Nasz doświdczony doradca kredytowy pomoże w przejściu przez procedury. Zostało nam jeszcze kilka nowych mieszkań spełniających warunki programu. Dyżur telefoniczny w sprawie zakupu mieszkania - od soboty do soboty 23.12.2017 w godz. 8.00 - 21.00 - 502 841 622

2017.12.15 - obecnie w budynkach II zadania budowy osiedla Plenerowe klimaty prowadzone są prace wykończeniowe na klatkach schodowych, prace montażowe w kotłowniach, montaż tablic licznikowych energii elektrycznej. Deszczowy sezon budowlany nie ułatwiał życia różnym ekipom, niemniej prace zmierzają do finału.

2017.11.17 - ekipa murarska zakończyła fundamentowanie i rozpoczęła wyprowadzanie ścian parteru budynków 10 i 12 przy ul. Plenerowej, czyli III zadania budowy naszego osiedla. Proces sprzedaży lokali mieszkalnych optymistycznie postępuje, stąd ofertę uzupełniliśmy dziś rozpoczęciem sprzedaży budynku nr 12. Zapraszamy, i doradzamy aby już rozpocząć przygotowania do kredytu ze wsparciem publicznym z programu MDM, którego wymogi spełniają nasze mieszkania. W 2018 roku pieniądze z ostatniej puli programu rozejdą się w kilka pierwszych dni stycznia. Nie czekaj, już teraz aplikuj u nas o MDM. Nasz doradca nieodpłatnie pomaga w pozyskaniu kredytu hipotecznego z dopłatą MDM.

2017.10.10 - wykonano palowanie fundamentowe pod budynki przy Plenerowej 10 i 12, czyli III zadanie budowy osiedla Plenerowe klimaty w Pruszczu Gdańskim Cieplewie. Wraz z początkiem budowy III zadania, rozpoczynamy działania sprzedażowe tegoż etapu inwestycji. Jednocześnie różne ekipy prowadzą kolejne działania techniczne na dobiegającej końca budowie etapu II, czyli budynków nr 6 i 8.

2017.08.26 - budowa nowych mieszkań w Pruszczu Gdańskim Cieplewie weszła w etap tworzenia izolacji termicznych i przeciwwilgociowych budynku. Konstrukcja dachowa została wykonana łącznie z przybiciem łat oraz montażem folii paroizolacyjnej na całym dachu. Wykonano też kompletnie dachy płaskie lukarnów oraz opierzenie i izolację przeciwwodną balkonów. Rozpoczęto montaż stolarki okiennej na III kondygnacji. Postęp sprzedaży nowych mieszkań jest bardzo optymistyczny.

2017.07.24 - dziś ekipa ciesielska rozpoczęła montaż konstrukcji dachowej na budynkach II zadania budowy osiedla Plenerowe klimaty - pierwsze krokwie już zostały ustawione.

2017.07.18 - od teraz nasi klienci nabywający mieszkania na osiedlu Plenerowe klimaty mogą się starać o dostęp do dodatkowej puli środków z programu MDM - pomagamy w uzyskaniu kredytu z dopłatą w programie wsparcia nabycia pierwszej nieruchomości mieszkalnej - zapraszamy.

2017.07.14 - dziś wylano ostatni - czwarty strop na budynkach II zadania budowy osiedla nowych mieszkań Plenerowe klimaty.

2017.06.09 - na placu budowy II zadania (budynki 6 i 8) realizacji nowych mieszkań na osiedlu Plenerowe klimaty w Cieplewie gm. Pruszcz Gdański prace murarskie weszły w etap montażu szalunków pod wylanie stropu nad II piętrem. W budynkach I zadania 2 i 4 połowa mieszkańców już wprowadziła się do swoich nowych mieszkań.

2017.05.26 - dziś odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków wspólnoty mieszkaniowej osiedla Plenerowe klimaty, na którym  został wybrany trzyosobowy zarząd wspólnoty oraz ustalono pierwsze działania, które podejmie wybrany zarząd.

2017.05.22 - realizacja II zadania budowy osiedla mieszkaniowego Plenerowe klimaty weszła w intensywny okres. Tempo nabrało rozmachu i sprawia przyjemne wrażenie. Zapraszamy do śledzenia postępu prac w fotokronice osiedla Plenerowe klimaty.

2017.01.24 - wydano pierwsze nowe mieszkanie nabywczyni lokalu  I zadania budowy mieszkań na osiedlu Plenerowe klimaty.

2017.01.04 - uruchomiono obie kotłownie w budynkach na osiedlu Plenerowe klimaty i rozpoczęto ogrzewanie wszystkich nowych lokali mieszkalnych.

2016.12.31 - wszystkie nowe mieszkania I zadania Plenerowych klimatów zostały już wysprzątane po procesie budowlanym w oczekiwaniu na pozwolenie na użytkowanie i odbiory klientów.

2016.12.09 - w ostatnim czasie wykonano malowanie i nakładanie lamperii klatki schodowej, zamontowano większość osprzętu elektrycznego w tym ledowe plafony oświetleniowe, w klatce nr 2 założono skrzydła drzwi wejściowych do nowych mieszkań oraz balustrady schodowe, zamontowano anteny RTV do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w technologii DVB-T, nadto w trakcie montażu są balustrady balkonowe, automatyka obu kotłowni, prace w otoczeniu budynków.

2016.11.25 - w przeciągu 7 dni ukończono nakładanie tynku cienkowarstwowego elewacji na ostatnią, południową ścianę budynku oraz zdemontowano rusztowania. Ukończono układanie płytek ceramicznych oraz ich fugowanie na obu klatkach schodowych, pomalowano na biało sufity i górną połowę ścian 1 klatki schodowej. W pomieszczeniach kotłowni następuje montaż osprzętu kotłów gazowych oraz zasobników na ciepłą wodę użytkową. W nadchodzącym tygodniu kontynuowane będą prace na klatkach schodowych malowanie ścian drugiej klatki i nakładanie tworzywa lamperii, a następnie montaż osprzętu elektrycznego na klatce schodowej i balustrad. Dostawca zamontuje przygotowane zabudowy szachtów. Przykręcenia wymagają też balustrady balkonowe. Trwają prace  wokół budynku.

2016.11.18 - przez ostatnie 10 dni na osiedlu Plenerowe klimaty ukończono nakładanie gładzi szpachlowej (cekolowania) wszystkich nowych mieszkań oraz klatki schodowej, zamontowano w mieszkaniach wszystkie grzejniki konwektorowe oraz sprawdzono i napełniono wodą instalacje grzewcze, osadzono futryny drzwi wejściowych z klatki do wszystkich nowych mieszkań. Nadto ułożono 75% płytek ceramicznych na schodach i spocznikach w klatkach schodowych. Zamontowano wyłazy przeciwpożarowe z klatki schodowej na dach. Elektrycy zamontowali osprzęt elektryczny, czyli gniazda, wyłączniki, słuchawki domofonowe, skrzynki bezpiecznikowe we wszystkich nowych mieszkaniach. Kontynuowane są prace przy zagospodarowaniu terenu wokół zadania I polegające na budowie dróg wewnętrznych, miejsc parkingowych i chodników. I najważniejsze, że wzrost temperatur umożliwia dokończenie nakładania południowej elewacji, które to prace przez okres ujemnych temperatur musiały zostać wstrzymane - do środy elewacja zostanie w całości ukończona.

2016.11.08 - w przeciągu ostatnich trzech tygodni ukończono rozprowadzanie instalacji wodociągowe, c.o. oraz c.w.u. i rozpoczęto montaż grzejników w mieszkaniach które już zostały wycekolowane. Większość mieszkań jest już wycekolowana. Ukończono przygotowanie pomieszczeń kotłowni do montażu osprzętu ciepłowniczego. Osadzono drzwi wejściowe do pomieszczeń z komórkami lokatorskimi. W części nowych mieszkań osadzono drzwi wejściowe. Ułożono część nawierzchni komunikacyjnych i parkingowych. Ukończono prace dekarskie na wiatrołapach, osadzono dwuetapowe drzwi wejściowe do budynków w tzw. wiatrołapach. Ukończono prace termoizolacyjne przykryciem 15 cm warstwą styropianu ścian zewnętrznych budynków oraz 3 strony elewacji budynku - elewacja południowa jest w trakcie wykonywania.

2016.11.04 - Przedsiębiorstwo Budowlane s.c. tak jak wszyscy inni deweloperzy również boryka się z brakami kadrowymi w branży budowlanej, stąd założenia harmonogramu dotknęło przekroczenie terminów. Niemniej deweloper informuje, że dokłada wszelkich starań aby dobiegającą końca budowę I zadania budowy przedsięwzięcia deweloperskiego Plenerowe klimaty jak najszybciej zakończyć. Prace prowadzone są równolegle przez kilka ekip, co wkrótce będzie widoczne na zdjęciach w fotokronice Plenerowych klimatów.

2016.10.17 - dziś rozpoczęliśmy budowę II zadania w ramach przedsięwzięcia deweloperskiego Plenerowe klimaty poprzez wykonanie wykopu pod budowę kolejnych dwóch kamienic w układzie bliźniaczym. Wkrótce nastąpi rozpoczęcie sprzedaży kolejnego etapu przedsięwzięcia Plenerowe klimaty.

2016.10.14 - prace na osiedlu wkroczyły w nowy etap wykonywania zagospodarowania terenu wokół budynków; ekipa brukarska wykona drogę dojazdową z chodnikiem, miejsca parkingowe przy realizacji I zadania przedsięwzięcia deweloperskiego Plenerowe klimaty. Nieustająco prowadzone są prace termoizolacyjne i elewacyjne oraz wykończeniowe wewnątrz nowych klatek schodowych i nowych mieszkań na Plenerowych klimatach.

2016.09.29 - dostawca internetu kablowego oraz telewizji kablowej do nowych mieszkań na osiedlu Plenerowe klimaty rozprowadził kanalizację teletechniczną na terenie całego osiedla do wszystkich planowanych budynków.

2016.09.24 - pogoda dopisuje, budynek przykryty dachem i zabezpieczony opierzeniem. 30% powierzchni ścian zewnętrznych jest już obłożone 15 cm warstwą styropianu. Tynkarze kończą pracę nowych mieszkaniach na Plenerowych Klimatach. Rozpoczynają pracę specjaliści od nakładania gładzi szpachlowej tzw. cekolowania oraz powracają na budowę elektrycy i hydraulicy.

2016.09.16 - na zewnątrz budynków rozpoczynamy prace termoizolacyjne i elewacyjne, a wewnątrz budynków wiele ekip równolegle realizuje prace wykończeniowe. Parter i I piętro czeka już tylko układanie gładzi szpachlowej tzw. cekolowania. Na III piętrze i poddaszu mieszkalnym prowadzone są prace instalacyjne i tynkarskie. Nowe mieszkania na osiedlu Plenerowe klimaty można oglądać po wcześniejszym telefonicznym umówieniu spotkania - nie ma  możliwości oglądania mieszkań samemu, bez umówienia - zapraszamy - tel.: 58 74 22 222

2016.08.03 - sierpień otwieramy ukończonym montażem drewnianej konstrukcji dachowej wraz z membraną paroprzepuszczalną na budynku nr 4; natomiast na bliźniaku nr 2 druga brygada rozpoczyna montaż konstrukcji dachowej. Równocześnie na ostatniej kondygnacji poddaszu mieszkalnym dostawca stolarki okiennej montuje nowe okna PCV na profilu pięciokomorowym, natomiast na I i II piętrze trwają prace tynkarskie - słowem praca na budowie osiedla Plenerowe klimaty w Cieplewie wre.

2016.07.29 - wreszcie udało nam się uzyskać wyświetlanie nowo nadanej nazwy ul. Plenerowa w zasobach Google Maps.

2016.07.22 - rzemieślnicy kontynuują budowę konstrukcji dachowej, a dostawca stolarki okiennej zamontował okna na II piętrze budynku.

2016.07.19 - prace murarskie są na ukończeniu, zdejmowane są kolejne fragmenty szalunków wiązań konstrukcyjnych, zakończono budowę ścian szczytowych. Zaawansowanie weszło w etap prac ciesielskich, na jednym z budynków zamontowano krokwie konstrukcji dachowej. Równolegle wykonano montaż instalacji na I piętrze oraz prowadzone są prace tynkarskie.

2016.07.07 - wprawne oko obserwatora dostrzeże postęp prac w zakresie prac betoniarskich i murarskich, otóż widać stopniowe zdejmowania szalunków wieńca i wylanego stropu nad poddaszem oraz wyprowadzanie kanałów wentylacyjnych ponad strop poddasza.

2016.06.24 - na świecie rozlała się fala niespodziewanego Brexitu i spada wszystko co tylko może, a na budowie  Plenerowych klimatów widać optymistyczną progresję zaawansowania prac budowlanych. Ekipy murarskie kończą szalunek nad poddaszem oraz montaż siatki zbrojeniowej wieńców i stropu. Dostawca stolarki okiennej zamontował okna na I piętrze, a ekipa tynkarska wykonała tynkowanie ścian lokali na parterze.

2016.06.14 - po kolejnych 7 dniach na placu budowy dostrzegamy zakończenie murowania ścian nośnych ostatniej kondygnacji i rozpoczęcie prac szalunkowych dla zwieńczenia ścian nośnych oraz wylania stropu nad ostatnim III piętrem w obu budynkach powstającego osiedla Plenerowe klimaty.

2016.06.07 - ekipy murarskie wylały płytę stropową nad II piętrem i przystąpiły do wyprowadzania ścian nośnych ostatniej kondygnacji - poddasza mieszkalnego.

2016.05.31 - przez 20 dni wykonano wiele prac murarskich: montaż zbrojenia i wylanie stropu nad I piętrem, wyprowadzenie ścian konstrukcyjnych II piętra oraz montaż szalunku i zbrojenia do wylania stropu nad II piętrem obu budynków osiedla Plenerowe klimaty. W tym samym czasie na parterze zamontowano stolarkę okienną, wymurowano ścianki działowe, rozprowadzono instalacje kanalizacyjne, wodociągowe, c.o., elektryczne i teletechniczne.

2016.05.10 - przez ostatni miesiąc wykonaliśmy szalunek stropu nad parterem, wykonanie zbrojenia z wylaniem stropu, nadto ekipy murarskie wyprowadziły ściany nośne I piętra obu budynków oraz wykonano kolejny szalunek tym razem nad stropu nad I piętrem.

2016.05.06 - lokalizacja naszego nowopowstającego osiedla Plenerowe klimaty została uwidoczniona w zasobach Google Maps.

2016.04.04 - z początkiem kwietnia obserwacja realizacji I zadania inwestycyjnego w ramach przedsięwzięcia deweloperskiego Plenerowe klimaty uwidacznia wylane ławy fundamentowe oraz wymurowane ściany fundamentowe z wykonanymi izolacjami poziomymi i pionowymi przeciwwilgociowymi, a także wykonaną izolację termiczną fundamentów. Wyprowadzono również, ściany konstrukcyjne kondygnacji parterowej w obu powstających budynkach.

2016.02.17 - deweloper na własnej nieruchomości gruntowej rozpoczyna proces budowy osiedla Plenerowe klimaty, które wg planu składać się będzie z 8 budynków wielorodzinnych 10 mieszkaniowych. Do tej chwili, na podstawie otrzymanych pozwoleń deweloper zorganizował i wybudował sieć uzbrojenia terenu łącznie z rozprowadzeniem tychże instalacji na terenie działki wg projektu zagospodarowania, a w szczególności miejsc posadowienia budynków.

Infolinia: pn.-pt. 1000 - 1800
Na czasie
Pilnie poszukujemy działek
inwestycyjnych pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne w Pruszczu Gdańskim i okolicach
Klauzula wyłączności - lepsza strona pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Nabywca 0% - to skuteczne oferty, w których wynagrodzenia pośrednika nie jest dzielone na zbywcę i nabywcę, a zbywca pokrywa w całości (sprzedający lub wynajmujący). Osiedle Plenerowe klimaty - rozpoczynamy promocję i sprzedaż nowych mieszkań ostatniego IV etapu budowy osiedla Plenerowe klimaty w Cieplewie gm. Pruszcz Gdański

Dziękujemy - przyjęliśmy wiadomość.

Proszę oczekiwać odpowiedzi lub kontaktu telefonicznego w ciągu 24-ech godzin roboczych.

Dziękujemy, przyjęlismy dyspozycję.